Juen Veteriner Polikliniği
Taşınıyoruz..
Polikliniğimiz
Site Haritası
Detaylı Arama
Anasayfa Ana Sayfa Kedi Kedi Köpek Köpek Kuş Kuş Balık Balık Pet Market Pet Market İlan Panasu İlan Panosu Forum Forum
Kedi Eğitim Sayfası

Kedinizin Eğitimi
Kediler; zeki ve öğrenme kabiliyeti gelişmiş türler olmasına rağmen özgürlüklerine aşırı düşkünlükleri nedeniyle başına buyruk davranmayı severler ve köpeklerde olduğu gibi sahibine koşulsuz itaat etmezler. Dikkafalı karakteride eğitimlerini oldukça güçleştir. Ancak her konuda olduğu gibi bu da imkansız değildir. Sınırlı sayıda olsada kedilere bazı komutlar öğretilebileceği gibi bazı alışkanlıkları kazandırmakta mümkündür. Ancak biraz sabırlı davranmanız gerekecektir. Örneğin yavru iken tüm itirazlarına rağmen tasma takarak ve alıştırmalarınızı zamanla artırarak ona sizinle birlikte gezmeyi öğretebilirsiniz. Yumuşak bir ses tonu ve sakin bir yaklaşım ile vereceğiniz komutlara yüksek sesle bağırarak vereceğiniz emirlerden daha olumlu bir cevap alabilirsiniz. Yüksek tonlu ve ani sesler kedinizin korkarak panik içinde kaçmasına neden olabilir.
Kedilerde Tuvalet Eğitimi
Bir kedinin ilk aldığı eğitim tuvalet eğitimidir. İç güdüsel olarak yattığı yere pislemeyi sevmeyen kedilere, tuvaletini yapacağı uygun yeri belirlemeniz ve bunu kedinize göstermeniz çoğunlukla yeterli olacaktır.


İlgili Konular
 • Kedilerde İdrar Püskürtme
 • Kedilerde Oyuncak Seçimi
 • Kedilerde Agresiflik Nedenleri
 • 1  Sitemizde yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanmaktayız. Detaylar ile "Aydınlatma ve Rıza Metni" için tıklayınız.

  © Copyright 2002-2014 Juen Pet Bilgi Portalı
  Juen Veteriner Sağlık Hizmetleri Tic. A.Ş.'nin Kuruluşudur.

  Levent Mah. Levent Cd. Krizantem Sk. No: 33 Levent / Beşiktaş / İstanbul


  Juen Veteriner Polikliniği : (0212) 263 31 10 (pbx)