Juen Pet Bilgi Portalı - Forum Sayfaları
 
Yardım Giriş

Juen Pet Bilgi Portalı
Pet Forum Ana Sayfa
 
Yazan Konu : kanamalı yaralar
Seaborne
Şehir: Kocaeli
Üyelik Tarihi: 23.11.2007
Mesaj Sayısı: 1
Gönderilme Tarihi : 24.11.2007 02:13:00  
Güzel kızım Kaju'nun (1 buçuk yaşında - sokak kedisi) kulaklarının içlerinde, yanlarında, alnında ve göz çevresinde minik kırmızılıklar ve yaralar çıktı. Kulak kenarlarındakiler ve göz çevresindekiler zaman zaman kanıyor.  
[img]http://i111.photobucket.com/albums/n160/Agalon/kaju2.jpg[/img][img]http://i111.photobucket.com/albums/n160/Agalon/kaju1.jpg[/img]

Fotoğraflardaki sarılık batikon yüzünden. Aşırı bir kaşıntı yok, hatta neredeyse hiç yok. Hayvanlar sokağa çıkmıyorlar. Sadece kuru mama yiyorlar ama maddi imkansızlık nedeniyle market maması alıyoruz. Aşıları da aynı nedenden dolayı eksik ne yazıkki :( Kaju ilk aşılarından sadece parazitini ve birinci karmasını oldu o da anca bu yaz. Diğer kızımın ilk aşıları tam ama devam edemedik.

İlk kez 3 - 5 gün önce gözünün yanındakini farkettim, ablası (o da 2 buçuk yaşında sokak kedisi) yapmıştır diye düşündüm. Ancak 2 gün içerisinde hızla yayıldılar. Hemen buradaki veterinerimize götürdük. Kulaklarında kan birikmiş, onları temizleyip mikroskopta baktı herhangi birşey bulamadı. Mantar, alerji yada egzema olabilir, kesin olarak bilemeyiz o yüzden semptomatik bir tedaviye başlayalım dedi. Yarın 2. antibiyotik iğnesini olacak. Ben de hergün  batikonlu pamuk ile yaralarını siliyorum.

Bu hastalığın tam olarak ne olduğunu bilen, yaşamış atlatmış bir kedi sahibi bizi bilgilendirirse çok mutlu olacağım.

Öteki kızıma bulaşmasından endişe ediyorum ama birbirlerine çok düşkünler ayırıp birini bir odaya kapatırsam strese sokup daha kötü ilerlemesine neden olurum diye de korkuyorum.  Daha önce eşim bir süreliğine şehir dışına çıktığında Kaju yemeden içmeden kesilip, serum desteğiyle ve yoğun ilgiyle zar zor toparlamıştı. Şu an yemesi içmesi yerinde, veterinere gittiği için ve batikon seanslarımız yüzünden biraz bozuk atıyor ama onun dışında normal düzeninde yaşıyor. Keyifli bile denebilir..
Yine de çok tedirginim. :( Acil cevap verirseniz sevinirim.

Fotoğrafların büyük boyutluları için:
http://i111.photobucket.com/albums/n160/Agalon/kaju2.jpg
http://i111.photobucket.com/albums/n160/Agalon/kaju1.jpg


 
Profil Yukarı
 
psovate
Şehir: İzmir
Üyelik Tarihi: 04.10.2006
Mesaj Sayısı: 6
Gönderilme Tarihi : 01.02.2008 20:15:00  
Merhabalr...
Umarım kediniz iyleşmiştir ama eğer iyleşmedi ise o problemli bölgelerden örnek aldırıp tahlile göndermenizi tavsiye ederim.Mantar yada egzema birbirinden çok zor aytıd ediliyor.Biz de benzer bir olay yaşadık.Bununla ilgili detayları Mantardan Korunmak Mümkün başlığı altında burada paylaşmıştım.Sonuç olarak kazıntı örneği alındı ve tahlil sonucu bir cins mantar çıktı ve o yönde tedavi ettik.
 
Profil Yukarı
 
duygumoon
Şehir: İstanbul
Üyelik Tarihi: 06.01.2005
Mesaj Sayısı: 369
Gönderilme Tarihi : 07.02.2008 11:30:00  
Merhaba Seaborne;

Bence biran önce bir veteriner hekime götürüp Deri muayenesi yapılması gerekli. Veteriner hekiminiz bu konuda size yardımcı olacaktır.


 
Profil Yukarı
 

    Forum Seçin :

  Forum Bilgileri
51125  kayıtlı üyemiz toplam  2906 mesaj göndermiş.
Son 24 saat içinde  :  0 yeni mesaj - 0 yeni kullanıcı
En yeni Üye:   juen108924.
 Online Olanlar

Forumda son 15 dakika içinde :
34 Misafir ve  0 Üye Olmak Üzere Toplam 34  Kişi Online.

  Login
E-mail: Şifre: