Juen Pet Bilgi Portalı - Forum Sayfaları
 
Yardım Giriş

Juen Pet Bilgi Portalı
Pet Forum Ana Sayfa
 
Yazan Konu : Köpeğim Öksürüyor , Burnu Akıyor , Gözleri Çapaklanıyor , Kennel Cough Hastalığınamı Yakalandı ?
northson
Şehir: Tekirdağ
Üyelik Tarihi: 13.11.2007
Mesaj Sayısı: 1
Gönderilme Tarihi : 29.11.2007 11:28:00  

Tekirdağda yaşıyorum.11 Temmuz 2007 doğumlu , American Staffordshire Bull Terrier (Amstaff) erkek yavru köpek sahibiyim.Köpeğimi  06 Kasım 2007 tarihinde aldım.Ben aldığımda köpeğim 17 haftalıktı , şu an ise 20 haftalık.

 

Köpeğim 17 haftalık iken bana geldiğinde sadece ilk karma aşısı ve iç parazit tedavisi yapılmıştı.Ben aldıktan sonra , 3 hafta içerisinde , Bronşit aşısıda dahil olmak üzere tüm aşılarını ve parazit tedavilerini tamamladım.

 

Yukarıda söylediğim gibi ben Tekirdağ?da ikamet ediyorum.Ve buradaki Veteriner Hekim , genellikle büyükbaş hayvanlar üzerine çalıştığı için , Kedi ve Köpek üzerinde yeterli deneyime sahip değil.

 

Köpeğimi ilk Veterinere götürdüğümde genel sağlık durumunun gayet iyi göründüğünü ,endişe edilecek hiçbir şey olmadığını ifade etmişti.

 

Köpeğimi aldığım ilk günlerde , yorulduğunda öksürdüğünü ve tıpkı insanlar gibi burnunu çektiğini fark ettim.Daha öncede köpek beslemiş bir kişi olarak , Kennel Cough hastalığından , şüphelendim . Bu endişemi veterinerimle paylaştım.Veterinerim köpeği muayene ederek , bana birtakım sorular sordu.Köpeğin burun akıntısı olup olmadığını , gözlerinde aşırı çapaklanma ve akıntı olup olmadığını , iştahını , ishali olup olmadığını sordu.O dönemde bunların hiçbiri yoktu.Sadece öksürük ve burnunu çekme vardı.Antibiyotik verelimmi diye sorduğumda şu an için gerek yok.Soğuk algınlığıdır muhtemelen dedi.

 

Ben bu yazıyı size 29 Kasım 2007 tarihinde yazıyorum.Son iki gündür , köpeğimin burnundan yeşilimsi sümük akıyor.Gözlerinde aşırı şekilde ve kahverengi renkte çapaklanma başladı.Halsizlik var.Eski neşeşi yok.Keyifsiz.İştahı şu an için iyi , her günkü şekilde verdiğim öğünü bitiriyor.İshali şu an için yok.

 

Dün veterinerle telefonla görüşüp tıpkı size anlattığım gibi köpeğim üzerindeki gözlemlerimi kendisine aktardım.Ve bana , Bactrim Şurup Antibiyotikten , sabah 5 ml , akşam 5 ml olmak üzere günde 10 ml vermemi söyledi.Eğer durumunda bir değişiklik olmazsa , daha güçlü antibiyotik tedavisine başlayabileceğimizi aktardı.

 

Yukarıdada belirttiğim gibi Tekirdağda yaşıyorum ve Veterinerimin büyükbaş hayvanlar üzerine uzmanlaşmış bir hekim olduğu için bazı tereddütlerim var.Bu tereddütlerimi anlayışla karşılayacağını umuyor ve izlediğimiz tedavi yöntemi hakkındaki fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi rica ediyorum.

  
Profil Yukarı
 

    Forum Seçin :

  Forum Bilgileri
51092  kayıtlı üyemiz toplam  2902 mesaj göndermiş.
Son 24 saat içinde  :  0 yeni mesaj - 0 yeni kullanıcı
En yeni Üye:   juen108879.
 Online Olanlar

Forumda son 15 dakika içinde :
66 Misafir ve  0 Üye Olmak Üzere Toplam 66  Kişi Online.

  Login
E-mail: Şifre: